Sort by

Lucas has logged 108 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Falling for Figaro

Falling for Figaro

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Twenty Something

Twenty Something

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Nona

Nona

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Scenes from a Gay Marriage

Scenes from a Gay Marriage

2012
×
★★
Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prey

Prey

2016
×
½
Edit this entry  
29
Chernobyl: Abyss

Chernobyl: Abyss

2021
×
½
Edit this entry  
28
Mayday

Mayday

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
My Name Is Pauli Murray

My Name Is Pauli Murray

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Fatale

Fatale

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Kill Plan

Kill Plan

2021
×
½
Edit this entry  
27
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Titan A.E.

Titan A.E.

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
27
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
½
Edit this entry  
26
Cyborg X

Cyborg X

2016
×
½
Edit this entry  
26
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Acrimony

Acrimony

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Starling

The Starling

2021
×
Edit this entry  
24
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Kate

Kate

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Jerusalem Countdown

Jerusalem Countdown

2011
×
Edit this entry  
24
Dancin' - It's On!

Dancin' - It's On!

2015
×
½
Edit this entry  
23
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
23
Try Harder!

Try Harder!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Revelation Road: The Beginning of the End

Revelation Road: The Beginning of the End

2013
×
★★
Edit this entry  
22
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
Call Me Human

Call Me Human

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Family That Preys

The Family That Preys

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
I'm in Love with a Church Girl

I'm in Love with a Church Girl

2013
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
21
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Eating Out: The Open Weekend

Eating Out: The Open Weekend

2011
×
Edit this entry  
20
C.I.Ape

C.I.Ape

2021
×
½
Edit this entry  
20
Prey

Prey

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Dark Web: Descent Into Hell

Dark Web: Descent Into Hell

2021
×
½
Edit this entry  
20
Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Eating Out: Drama Camp

Eating Out: Drama Camp

2011
×
½
Edit this entry  
19
Help

Help

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Where Is Anne Frank

Where Is Anne Frank

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Killing of Kenneth Chamberlain

The Killing of Kenneth Chamberlain

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★★½
Edit this entry