Liam has logged 218 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Division III: Football's Finest

Division III: Football's Finest

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sex Drive

Sex Drive

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry