Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Good Marriage

A Good Marriage

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sisters

Sisters

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
Edit this entry  
21
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Last Shot

One Last Shot

1998
×
Read the review Edit this entry  
16
Monster

Monster

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
Home Team

Home Team

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love Me or Leave Me

Love Me or Leave Me

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
Edit this entry  
26
The General's Daughter

The General's Daughter

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
Georgetown

Georgetown

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Primal

Primal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
#FollowFriday

#FollowFriday

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Serena

Serena

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Most Dangerous Animal of All

The Most Dangerous Animal of All

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
Edit this entry  
26
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grizzlies

The Grizzlies

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Passing

Passing

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Level 16

Level 16

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
½
Read the review Edit this entry