• Sleepaway Camp

    Sleepaway Camp

    ★★★★

    bring back men in short shorts and crop tops!

  • Inside Llewyn Davis

    Inside Llewyn Davis

    ★★★★½

    that cat should’ve won an oscar

  • We Will Rock You

    We Will Rock You

    ★★★★★

    watched right now in imax dome and had an out of body experience

  • Oliver & Company

    Oliver & Company

    ★★★½

    my brain the entire time: chris evans named his dog after dodger in this movie

  • Poor Things

    Poor Things

    ★★★★½

    i had an 880 calorie branch trolls themed milkshake while watching and i dozed off for a minute and every time i’d gain consciousness she was fucking a different man.

  • Leave the World Behind

    Leave the World Behind

    ★★★

    the entire time me and my siblings were watching this movie we’re like “this is such a movie (our dad) should watch” cause he believes in crap like this and after it’s over i go to him and say “we found a movie for you to watch called leave the world behind” and of course he goes “oh i saw that already” like ofc you did

  • *N Sync: *Ntimate Holiday Special

    *N Sync: *Ntimate Holiday Special

    ★★★★★

    xmas rewatch

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★★

    SOBBING I LOVED IT! god can rachel mcadams emote like wow that is an actriz if i’ve ever seen one

  • About Time

    About Time

    ★★★★★

    i feel like i’m going to throw up and cry and die.

    ALSO MARGOT ROBBIE?!?

  • In Time

    In Time

    ★★★½

    no way they just tried to convince me olivia wilde plays justin timberlake’s 50 year old mother and him 25 IJBOL

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★★

    i love that dr. gaul has a staple piece in her wardrobe

  • Trolls Band Together

    Trolls Band Together

    ★★★★½

    so cutesy