Sort by

Thomas has logged 27 entries for films during February 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Match Point

Match Point

2005
×
★★
Edit this entry  
26
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★½
Edit this entry  
23
The Seafarers

The Seafarers

1953
×
Edit this entry  
22
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Room 237

Room 237

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★
Edit this entry  
14
Paperman

Paperman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Ventriloquist

The Ventriloquist

2012
×
★★½
Edit this entry  
11
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Adam and Dog

Adam and Dog

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Head Over Heels

Head Over Heels

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Maggie Simpson in The Longest Daycare

Maggie Simpson in The Longest Daycare

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★
Edit this entry  
06
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Amour

Amour

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stand Up Guys

Stand Up Guys

2012
×
★★
Edit this entry  
03
Red Dead Redemption: The Man from Blackwater

Red Dead Redemption: The Man from Blackwater

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paperman

Paperman

2012
×
★★★½
Edit this entry