Lewiss has logged 15 entries for films during February 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lockout

Lockout

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Flight

Flight

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Immortals

Immortals

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gulliver's Travels

Gulliver's Travels

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Edit this entry