Sort by

Lewis has logged 38 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Eye

The Eye

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Haunting

The Haunting

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Downrange

Downrange

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Tunnel

The Tunnel

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Evils of the Night

Evils of the Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Caller

The Caller

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Teeth

Teeth

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Down a Dark Hall

Down a Dark Hall

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Toolbox Murders

The Toolbox Murders

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The World Is Full of Secrets

The World Is Full of Secrets

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hospital Massacre

Hospital Massacre

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bedevilled

Bedevilled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry