• Wrath of Man

    ★★★★

  • Thunder Force

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Outside the Wire

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Ava

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Dangerous Lies

    ★★

  • Extraction

    ★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • The Postcard Killings

    ★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • The Banker

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Tesla

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Like a Boss

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Translators

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Midway

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Jexi

    ★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★