Sort by
  • Melancholia

    ★★★★

  • The Tree of Life

    ★★★★★

  • Pina

    ★★★

  • Paris, Texas

    ★★★★★

  • Identification of a Woman

    ★★★★

  • Godard's Passion

    ★★★★

  • The Killing of a Chinese Bookie

    ★★★★½

  • Alice in the Cities

    ★★★★★

  • Kuroneko

    ★★★★★

  • Le Samouraï

    ★★★★½

  • The Face of Another

    ★★★★★

  • The Pornographers

    ★★★★

  • Le Doulos

    ★★★★

  • When a Woman Ascends the Stairs

    ★★★★

  • Eyes Without a Face

    ★★★

  • Shadows

    ★★★½

  • Casque d'Or

    ★★★★½

  • Orpheus

    ★★★★★

  • City Lights

    ★★★★½

  • The Blue Angel

    ★★★★

  • The Gold Rush

    ★★★★★