letter9 has logged 101 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Not so fast

Not so fast

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big Narstie's Big Jamaica

Big Narstie's Big Jamaica

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
1995

1995

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★½
Edit this entry  
29
2070 Paradigm Shift

2070 Paradigm Shift

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
About the girl

About the girl

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tina Tamashiro Dreaming

Tina Tamashiro Dreaming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lost in Manboo

Lost in Manboo

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bright: Samurai Soul

Bright: Samurai Soul

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Muramasa

Muramasa

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Muramasa

Muramasa

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Muramasa

Muramasa

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Dinosaur's Hill

Dinosaur's Hill

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Forest This Flower Blooms

The Forest This Flower Blooms

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Branch of a Pine Is Tied Up

A Branch of a Pine Is Tied Up

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zygote

Zygote

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
God: Serengeti

God: Serengeti

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cooking with Bill: Damasu 950

Cooking with Bill: Damasu 950

×
Read the review Edit this entry  
04
Firebase

Firebase

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rakka

Rakka

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alice in Borderland

Alice in Borderland

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wrinkles

Wrinkles

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Experimental Animation

Experimental Animation

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
12
Atman

Atman

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Atman

Atman

1975
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry