Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
And So We Put Goldfish in the Pool.

And So We Put Goldfish in the Pool.

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wtf

Wtf

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ricky Gervais: SuperNature

Ricky Gervais: SuperNature

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Keep Sweet: Pray and Obey

Keep Sweet: Pray and Obey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
10/65: Self-Mutilation

10/65: Self-Mutilation

1965
×
★★½
Edit this entry  
07
Happiness

Happiness

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Afternoon Class

Afternoon Class

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
What Is a Woman?

What Is a Woman?

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Emilie Muller

Emilie Muller

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead Sushi

Dead Sushi

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lions in the Corner

Lions in the Corner

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Labyrinth of Dreams

Labyrinth of Dreams

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jimmy Savile: A British Horror Story

Jimmy Savile: A British Horror Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Louise

Louise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tapping the Wire

Tapping the Wire

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Stolen Heart

The Stolen Heart

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hazbin Hotel

Hazbin Hotel

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hair Wolf

Hair Wolf

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
86'd

86'd

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dadli

Dadli

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Capybara Walking

Capybara Walking

1887
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Miss Lonely

Miss Lonely

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Little Goat

My Little Goat

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Urusei Yatsura: Beautiful Dreamer

Urusei Yatsura: Beautiful Dreamer

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Not so fast

Not so fast

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry