Sort by

issy 🥝 has logged 30 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Clapper

The Clapper

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Read the review Edit this entry  
01
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry