Sort by

issy 🥝 has logged 40 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
Read prior review Edit this entry  
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read prior review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Read prior review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read prior review Edit this entry  
26
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
Edit this entry  
23
Thor

Thor

2011
×
Edit this entry  
23
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
16 Wishes

16 Wishes

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
Edit this entry  
15
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Godzilla

Godzilla

2014
×
Edit this entry  
14
The World's End

The World's End

2013
×
Read prior review Edit this entry  
13
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
Read prior review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read prior review Edit this entry  
08
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Looper

Looper

2012
×
Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Big Short

The Big Short

2015
×
Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Prestige

The Prestige

2006
×
Read the review Edit this entry  
01
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
Edit this entry