• The Twilight Saga: New Moon

  • Zombieland

    ★★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★★★

  • Whip It

    ★★★

  • A Serious Man

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • The Proposal

    ★★★★

  • Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

    ★★

  • Mother

    ★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • Thirst

    ★★★★

  • Hannah Montana: The Movie

    ★★★★

  • Adventureland

    ★★★½

  • Coraline

    ★★★★½

  • Twilight

    ★★

  • Rachel Getting Married

    ★★½

  • Nick and Norah's Infinite Playlist

    ★★★½

  • Another Cinderella Story

    ★★★

  • The Wrestler

    ★★★★½

  • The Hurt Locker

    ★★★★½

  • Disaster Movie

    ½

  • Wild Child

    ★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★½

  • Two Lovers

    ★★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★½

  • Street Kings

    ★★★

  • Step Up 2: The Streets

    ★★★★

  • Definitely, Maybe

    ★★★

  • The Game Plan

    ★★

  • Lars and the Real Girl

    ★★★★

  • Reservation Road

    ★★★

  • Gone Baby Gone

    ★★★★½

  • Into the Wild

    ★★★★

  • Atonement

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★★½

  • Hot Rod

    ★★★★½

  • Under the Same Moon

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • We Own the Night

    ★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • Secret Sunshine

    ★★★★

  • Spider-Man 3

    ★★★★

  • Disturbia

    ★★★½

  • Bridge to Terabithia

    ★★★★

  • Freedom Writers

    ★★★★

  • The Pursuit of Happyness

    ★★★★

  • Shakira: Oral Fixation Tour

    ★★★★★

  • Night at the Museum

    ★★

  • Children of Men

    ★★★★★

  • Babel

    ★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★

  • The Lake House

    ★★★★

  • A Scanner Darkly

    ★★★½

  • The Host

    ★★★★

  • Cars

    ★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★½

  • The Greatest Game Ever Played

    ★★★½

  • Pride & Prejudice

    ★★★★½

  • Walk the Line

    ★★★★½

  • Sympathy for Lady Vengeance

    ★★★½

  • Herbie Fully Loaded

    ★★★

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Constantine

    ★★★

  • Million Dollar Baby

    ★★★½

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • Crash

    ★★★½

  • The Village

    ★★★