Sort by

Lerdog has logged 132 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Jeepers Creepers Reborn

Jeepers Creepers Reborn

2022
×
★½
Edit this entry  
01
Fall

Fall

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Return to House on Haunted Hill

Return to House on Haunted Hill

2007
×
★★
Edit this entry  
20
Bully

Bully

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
2:37

2:37

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
My Boss's Daughter

My Boss's Daughter

2003
×
★★½
Edit this entry  
20
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Glorious

Glorious

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★½
Edit this entry  
10
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Predator

Predator

1987
×
Read the review Edit this entry  
09
Mindhunters

Mindhunters

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
See No Evil 2

See No Evil 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
See No Evil

See No Evil

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
They/Them

They/Them

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Initiation

Initiation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★
Edit this entry  
10
Tusk

Tusk

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream: Legacy

Scream: Legacy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cube

Cube

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Ju-on: The Final Curse

Ju-on: The Final Curse

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ju-on: The Beginning of the End

Ju-on: The Beginning of the End

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry