Sort by

le petit prince🌈 has logged 19 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Edit this entry  
28
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
Inkheart

Inkheart

2008
×
★★
Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
What Would Sophia Loren Do?

What Would Sophia Loren Do?

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
Edit this entry  
11
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry