Sort by

lala has logged 28 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Mute

Mute

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
Read the review Edit this entry  
16
Rise

Rise

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It's No Game

It's No Game

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Hyper-Reality

Hyper-Reality

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Videodrome

Videodrome

1983
×
Read the review Edit this entry  
12
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
This Means War

This Means War

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry