Leo has logged 50 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tusk

Tusk

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Am Number Four

I Am Number Four

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
G-Force

G-Force

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry