• Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Charlie's Angels

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Antrum

  • Venom

    ★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • The Predator

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The First Purge

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★½

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Truth or Dare

    ★½

  • Game Over, Man!

    ★★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Blockers

    ★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Jigsaw

    ★★½

  • Justice League

  • Coco

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★