• Zack Snyder's Justice League

  • WandaVision

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Little Women

    ★★½

  • Mafia Inc.

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Great Darkened Days

  • The Favourite

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • C'est la vie!

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Good Time

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

  • The Square

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • A Ghost Story

  • King Dave

  • Paterson

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • The Demons

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Victoria

    ★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • The Witch

  • Gone Girl

  • Felix and Meira

  • Heaven Knows What

  • Mommy

  • You're Sleeping Nicole

  • Force Majeure

  • The Grand Budapest Hotel

  • Boyhood

  • Whiplash

  • Her

    ★★★★

  • Enemy

    ★★★★

  • Tom at the Farm

  • Under the Skin

    ★★★★

  • Gravity

  • Blue Jasmine

  • Sarah Prefers to Run

    ★★★½

  • Inside Llewyn Davis

  • Upstream Color

    ★★★★½

  • No

  • Holy Motors

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Shame

    ★★★★½

  • Alps

    ★★★½

  • Drive

  • Le Havre

  • The Tree of Life

  • Tomboy

    ★★★★

  • Biutiful

    ★★★½

  • Incendies

  • Black Swan

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • A Serious Man

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

  • Dogtooth

    ★★★★★

  • Mother

  • Thirst

    ★★★½

  • Broken Embraces

    ★★★★