• The Last Thing Mary Saw

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Scream 4

    ★★★★

  • The Kingdom of the Fairies

    ★★★★½

  • A Trip to the Moon

    ★★★★½

  • The Kiss

    ★★★

  • Hanging on to Love

    ½

  • The House

    ★★★★

  • The King's Daughter

    ★★

  • The Runner

    ★★★

  • Hanna

    ★★★★

  • From Over Here

    ★★★½

  • The Lost Treasure

    ½

  • Pan

    ★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • The Curse of La Patasola

  • Brazen

    ½