Sort by

Leon has logged 239 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Downsizing

Downsizing

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Grand Illusion

Grand Illusion

1937
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Ossessione

Ossessione

1943
×
★★
Edit this entry  
27
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★
Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cyber Wars

Cyber Wars

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Fits

The Fits

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
To Singapore, with Love

To Singapore, with Love

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Assholes

Assholes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
You’re Missing the Point

You’re Missing the Point

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sylvio

Sylvio

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Perth: The Geylang Massacre

Perth: The Geylang Massacre

2004
×
★★
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry