Sort by

Leonardo has logged 133 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Diabolik

Diabolik

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Nowhere Special

Nowhere Special

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
She's In Portland

She's In Portland

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Frantz

Frantz

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Bus

The Last Bus

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Il Divo

Il Divo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ali & Ava

Ali & Ava

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beast

Beast

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fire at Sea

Fire at Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★½
Edit this entry  
21
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry