Sort by

Lauren has logged 16 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Edit this entry  
08
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★½
Edit this entry  
06
Brothers

Brothers

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Edit this entry