Sort by

Leo has logged 29 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It Could Happen to You

It Could Happen to You

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Snake Moan

Black Snake Moan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Conspiracy Theory

Conspiracy Theory

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Eraser

Eraser

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shooter

Shooter

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Princess

The Princess

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thinner

Thinner

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Serious Moonlight

Serious Moonlight

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★★
Edit this entry