Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Retirement Plan

The Retirement Plan

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cormorant

Cormorant

2023
×
Read the review Edit this entry  
08
Strays

Strays

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Walking Out

Walking Out

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Into the Storm

Into the Storm

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Machine

The Machine

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Out-Laws

The Out-Laws

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Good Person

A Good Person

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fury

Fury

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry