Leo has logged 15 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
King and Country

King and Country

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Static

Static

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hired Hand

The Hired Hand

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
2 Friends

2 Friends

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
This Is How the World Ends

This Is How the World Ends

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zigeunerweisen

Zigeunerweisen

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
MC5: A True Testimonial

MC5: A True Testimonial

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
…And the Fifth Horseman Is Fear

…And the Fifth Horseman Is Fear

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
China Girl

China Girl

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Get to Know Your Rabbit

Get to Know Your Rabbit

1972
×
★★
Edit this entry  
05
The Cube

The Cube

1969
×
★★★
Edit this entry  
03
Nausicaa

Nausicaa

1971
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Rehearsal

The Rehearsal

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ear

The Ear

1990
×
★★★
Edit this entry  
02
The Fifth Seal

The Fifth Seal

1976
×
★★★★
Edit this entry