Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beckett

Beckett

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ali & Ratu Ratu Queens

Ali & Ratu Ratu Queens

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Return to Never Land

Return to Never Land

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Secret of the Unicorn

The Secret of the Unicorn

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Oh, Ramona!

Oh, Ramona!

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gundala

Gundala

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Three Days to Eternity

Three Days to Eternity

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry