• Mildred Pierce

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Happy Together

    ★★★½

  • The Devil's Rejects

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • The Thin Red Line

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Thief

    ★★★½

  • Nowhere

    ★★★½

  • Spontaneous Combustion

    ★★★½

  • Spider-Man 3

    ★★★★

  • The Village

    ★★★★

  • Spring Breakers

    ★★★★

  • Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

    ★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★

  • 35 Shots of Rum

    ★★★★

  • Love Exposure

    ★★★★

  • Unbreakable

    ★★★★