Lulaaaa has logged 32 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
In for a Murder

In for a Murder

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
More than Blue

More than Blue

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
He Took His Skin Off for Me

He Took His Skin Off for Me

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Secret Garden

The Secret Garden

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Maya and the Three

Maya and the Three

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A World Without

A World Without

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Love Letter

Love Letter

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
You Are My Spring

You Are My Spring

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hometown Cha-Cha-Cha

Hometown Cha-Cha-Cha

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alias Grace

Alias Grace

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hi Bye, Mama!

Hi Bye, Mama!

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder, My Sweet

Murder, My Sweet

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Chestnut Man

The Chestnut Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Upcoming Summer

Upcoming Summer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Maid

Maid

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Confessions of an Invisible Girl

Confessions of an Invisible Girl

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dragon Rider

Dragon Rider

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry