Sort by

leirele has logged 39 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
Edit this entry  
31
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Edit this entry  
13
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
65

65

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Pirate

The Pirate

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Jewel of the Nile

The Jewel of the Nile

1985
×
★★★½
Edit this entry  
22
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry