• Thing from the Factory by the Field

    ★★½

  • David Spade: Nothing Personal

    ★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★½

  • X

    ★★½

  • The Thing About Pam

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Scream

    ★½

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★½

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Horror Noire

    ★½

  • Four Hours at the Capitol

    ★★½

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ★½

  • Antlers

    ★½

  • The Manor

    ★★★

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★

  • No One Gets Out Alive

    ★½

  • No Time to Die

    ★½

  • V/H/S/94

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • Cry Macho

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★½

  • Superhost

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Titane

    ★★

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★

  • The Medium

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Neutral Ground

    ★★

  • Robert Downey: Moment to Moment

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

  • CODA

    ★★

  • Censor

    ★★

  • The Little Things

  • Wrong Turn

    ★★½

  • The Sadness

    ★½

  • Yearly Departed

    ★½

  • The Stand

    ★½

  • Castle Freak

    ★★★

  • Happiest Season

    ★½

  • Colin Quinn & Friends: A Parking Lot Comedy Show

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Spell

    ★½

  • A Creepshow Animated Special

    ★★★

  • Who Will You Be?

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Caveat

    ★★★

  • Another Round

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

  • Tenet

    ★★

  • Host

    ★★½

  • Greenland

    ★½

  • Unhinged

    ★★½

  • Peninsula

  • #Alive

    ★½

  • You Should Have Left

  • The King of Staten Island

    ★½