Sort by

legitinate has logged 132 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Do Not Reply

Do Not Reply

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Lost River

Lost River

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Curse of the Puppet Master

Curse of the Puppet Master

1998
×
½
Edit this entry  
31
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
Edit this entry  
31
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★
Edit this entry  
31
Broil

Broil

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Halloween Party

Halloween Party

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Puppet Master III: Toulon's Revenge

Puppet Master III: Toulon's Revenge

1991
×
Edit this entry  
30
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★★½
Edit this entry  
30
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★
Edit this entry  
30
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★
Edit this entry  
30
His House

His House

2020
×
Edit this entry  
30
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★
Edit this entry  
30
The Road Movie

The Road Movie

2016
×
Edit this entry  
30
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cursed Films

Cursed Films

2020
×
Edit this entry  
29
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
Edit this entry  
29
Splinter

Splinter

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★
Edit this entry  
29
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★½
Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
27
Minutes

Minutes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman: Death in the Family

Batman: Death in the Family

2020
×
Edit this entry  
27
Welcome the Stranger

Welcome the Stranger

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
Edit this entry  
27
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
23
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
Edit this entry  
22
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Edit this entry  
22
An American Werewolf in Paris

An American Werewolf in Paris

1997
×
★★
Edit this entry  
22
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Edit this entry  
22
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
20
I Am Elizabeth Smart

I Am Elizabeth Smart

2017
×
Edit this entry  
19
My Daughter's Disgrace

My Daughter's Disgrace

2016
×
Edit this entry  
19
Jodi Arias: Dirty Little Secret

Jodi Arias: Dirty Little Secret

2013
×
Edit this entry  
19
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Edit this entry  
19
The Initiation

The Initiation

1984
×
★★★
Edit this entry  
17
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

1969
×
Edit this entry  
16
And So We Put Goldfish in the Pool.

And So We Put Goldfish in the Pool.

2017
×
Edit this entry  
15
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
Edit this entry