Sort by
  • Barbie

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • The Invitation

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Autumn Girl

    ★★½

  • Vivo

    ★★★½

  • Jolt

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Paradise Hills

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Vanishing

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • MFKZ

    ★★★

  • Tokyo Project

    ★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • Catfight

    ★★★

  • Jackie

    ★★★

  • Nerve

    ★★★½

  • Raw

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★

  • Tallulah

    ★★★★

  • White Girl

    ★★½

  • The Gift

    ★★★★

  • 7 Days in Hell

    ★★★

  • Hello, My Name Is Doris

    ★★★½

  • The Book of Life

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • What If

    ★★★

  • Bad Words

    ★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Beasts of the Southern Wild

  • Thor

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Avatar

    ★★★½