Sort by

liam has logged 30 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Carnage

Carnage

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry