Sort by

liam has logged 24 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Targets

Targets

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry