Leesah has logged 26 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Red Road

Red Road

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Commando

Commando

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil's Eye

The Devil's Eye

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Natural

The Natural

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Orpheus

Orpheus

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Japón

Japón

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Always Amber

Always Amber

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The School of Housewives

The School of Housewives

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bilby

Bilby

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bird Karma

Bird Karma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry