Sort by

Leesah has logged 48 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Apur Sansar

Apur Sansar

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Saraband

Saraband

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Diary of a Pregnant Woman

Diary of a Pregnant Woman

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shazam!

Shazam!

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tom Jones

Tom Jones

1963
×
Read the review Edit this entry  
08
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Walk Run Cha-Cha

Walk Run Cha-Cha

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
In the Absence

In the Absence

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saria

Saria

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Brotherhood

Brotherhood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Sister

A Sister

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frequency

Frequency

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad at Dancing

Bad at Dancing

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Firemen's Ball

The Firemen's Ball

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Henrietta Bulkowski

Henrietta Bulkowski

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bird & The Whale

The Bird & The Whale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Off-Piste

Off-Piste

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Daughter

Daughter

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sister

Sister

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Memorable

Memorable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry