• Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Cats

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • King Lear

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★

  • Coco

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Passengers

    ★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Lady Macbeth

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Alice Through the Looking Glass

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Joy

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Room

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Serena

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★

  • American Hustle

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Her

    ★★

  • Snowpiercer

    ★★★

  • Lincoln

    ★★½

  • House at the End of the Street

    ★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★½