Sort by
  • Lisa Frankenstein

  • Renaissance: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

  • What Happens Later

    ★½

  • Leave the World Behind

  • The Conference

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★

  • Foe

  • Totally Killer

    ★★★

  • No One Will Save You

    ★★★

  • A Haunting in Venice

  • American Fiction

  • Dumb Money

  • Dicks: The Musical

    ★★½

  • Priscilla

    ★★

  • Maestro

  • The Royal Hotel

  • Poor Things

  • The Holdovers

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★★½

  • Fingernails

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

  • Red, White & Royal Blue

  • The Boy and the Heron

  • Barbie

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Anatomy of a Fall

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • The Zone of Interest

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

  • Anna Nicole Smith: You Don't Know Me

  • Fast X

  • The Little Mermaid

  • John Mulaney: Baby J

  • Mafia Mamma

  • Clock

  • Renfield

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Joy Ride

  • Bottoms

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Scream VI

  • She Came to Me

  • Marc Maron: From Bleak to Dark

  • Your Place or Mine

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★½

  • Sharper

  • 80 for Brady

  • Somebody I Used to Know

  • Knock at the Cabin

  • Maybe I Do

  • Passages

  • Rye Lane

    ★★★½

  • You Hurt My Feelings

  • Cat Person

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★

  • Polite Society

  • You People

  • Hanukkah on Rye

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

  • Matt Rogers: Have You Heard of Christmas?

  • Disenchanted

  • Falling for Christmas

  • Talk to Me

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Guillermo del Toro's Pinocchio