Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The ABC Murders

The ABC Murders

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sisters

Sisters

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Poms

Poms

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Finding You

Finding You

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★
Edit this entry  
03
The Dry

The Dry

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Too Close

Too Close

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Home Again

Home Again

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Courier

The Courier

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
Edit this entry  
23
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★
Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry