Nick has logged 58 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★½
Edit this entry  
14
Blade II

Blade II

2002
×
★★½
Edit this entry  
05
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Training Day

Training Day

2001
×
★★½
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Abyss

The Abyss

1989
×
Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★½
Edit this entry  
06
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★
Edit this entry  
06
Desperado

Desperado

1995
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
20
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
14
Blade

Blade

1998
×
★★★
Edit this entry  
13
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
Edit this entry  
07
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★
Edit this entry  
05
The Brood

The Brood

1979
×
★★½
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Watchmen

Watchmen

2009
×
Edit this entry  
29
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Häxan

Häxan

1922
×
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
Edit this entry  
07
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★½
Edit this entry  
06
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
Persona

Persona

1966
×
Edit this entry  
03
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
Edit this entry  
28
Cat People

Cat People

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
Edit this entry  
18
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Edit this entry  
15
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
First Cow

First Cow

2019
×
Edit this entry  
14
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★
Edit this entry  
14
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
Edit this entry  
13
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Edit this entry  
13
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
Edit this entry  
08
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry