• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • Burrow

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • The Empty Man

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • TFW No GF

    ★★

  • Pooka Lives!

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Possessor

    ★★½

  • Spree

    ★★½

  • A Fall from Grace

  • The New Pope

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★½

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Nimic

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

  • Anima

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Missing 411: The Hunted

    ★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Dynamite Dance

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★