Sort by

Lea has logged 271 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Grudge

The Grudge

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Chorus Line

A Chorus Line

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Step Up All In

Step Up All In

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Step Up Revolution

Step Up Revolution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bratz

Bratz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ouija

Ouija

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ride Along

Ride Along

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ring

Ring

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry