Sort by
  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • Missing: The Lucie Blackman Case

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • The Flash

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Fast X

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Boston Strangler

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Tetris

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Missing

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Spirited

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★½

  • Smile

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • My Policeman

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Empire of Light

    ★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • To Leslie

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The Outfit

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★