Sort by
  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Crush

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Ammonite

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Sergio

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Official Secrets

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • mid90s

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Mandela: Long Walk to Freedom

    ★★★½

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★½

  • Monte Carlo

    ★★½

  • Nick and Norah's Infinite Playlist

    ★★½

  • Miracle

    ★★★★

  • Spider-Man

    ★★

  • American Psycho

    ★★★

  • The Sixth Sense

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★

  • Dirty Rotten Scoundrels

    ★★★★½

  • Full Metal Jacket

    ★★★★

  • Top Gun

    ★★★½

  • A Passage to India

    ★★★

  • Saturday Night Fever

    ★★★★★

  • Little Big Man

    ★★½

  • Singin' in the Rain

    ★★★★★

  • They Died with Their Boots On

    ★★★½