leah forbes has logged 58 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lucas

Lucas

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Holes

Holes

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
American History X

American History X

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Then Came You

Then Came You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lions for Breakfast

Lions for Breakfast

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Because of Winn-Dixie

Because of Winn-Dixie

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Strangers

The Strangers

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marvin's Room

Marvin's Room

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry