• Scream

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★½

  • Halloween Kills

    ½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • The Blazing World

    ★★★★

  • Wild Indian

    ★★★½

  • John and the Hole

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Music

    ½

  • SK8 the Infinity

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • A Teacher

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Given

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★½

  • Chemical Hearts

    ★½

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ½

  • Looks That Kill

    ★★★★

  • A Journey For Virtue

    ★★★★★

  • Beginner's Luck

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • I Still Believe

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Spree

    ★½

  • Underwater

    ½