Sort by

Rachael has logged 23 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The King of Marvin Gardens

The King of Marvin Gardens

1972
×
★★★½
Edit this entry  
21
Stay Hungry

Stay Hungry

1976
×
★★★½
Edit this entry  
21
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Full Circle

Full Circle

1977
×
★★★½
Edit this entry  
18
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monster Maker

Monster Maker

1989
×
★★★
Edit this entry  
11
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ninotchka

Ninotchka

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry