Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
So Not Worth It

So Not Worth It

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dream

Dream

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Monster High: Haunted

Monster High: Haunted

2015
×
Edit this entry  
15
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday

Friday

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Descendants

Descendants

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry